Gryf Wejherowo zagra z liderem tabeli Stalą Mielec

Tomasz Smuga
To będzie prawdopodobnie jedno z najtrudniejszych spotkań Gryfa Wejherowo w drugiej części sezonu. Żółto-czarni na wyjeździe zmierzą się z liderem tabeli II ligi Stalą Mielec.

Stal Mielec - jak podaje na swojej stronie Gryf Wejherowo - lideruje tabeli od 3. kolejki, z jedną wyłącznie przerwą: w 14. kolejce doznali porażki (tylko dwie w całym sezonie: 0:2 z ROW-em i 0:1 z Kotwicą), co wykorzystała Wisła Puławy i wskoczyła na czoło tabeli. Jednak już w 15. kolejce Stal pewnie pokonała Wisłę i do tej pory samotnie przewodzi drugoligowym rozgrywkom.

Piłkarze Stali po zimowej przerwie w czterech dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyli osiem punktów. Gryf w tej statystyce wygląda nieco lepiej i wywalczył o jedno "oczko" więcej (przypomnijmy, że jedno zwycięstwo zanotowali dzięki walkowerowi). Ale w ligowej tabeli obie drużyny dzieli przepaść. Stal z 49 punktami zasłużenie zajmuje pierwsze miejsce, a żółto-czarni z 22 punktami walczą o utrzymanie i plasują się na 16 pozycji.

Stadion w Mielcu jest prawdziwą "fortyfikacją" miejscowej drużyny. Piłkarze Stali w obecnym sezonie nie przegrali u siebie ani jednego spotkania (dwa zremisowali i dziewięć wygrali). Gryf na wyjazdach radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Trzy zwycięstwa, dwa remisy i sześć porażek - to bilans wejherowskiego klubu.

W obozie żółto-czarnych z pewnością może cieszyć fakt, że żaden z podopiecznych trenera Piotra Rzepki nie pauzuje za nadmiar żółtych kartek i wszyscy zawodnicy są zdrowi.

Początek meczu Stal Mielec - Gryf Wejherowo w sobotę 2 kwietnia o godz. 18.