Gryf Wejherowo zremisował z Olimpią Zambrów 2:2 i utrzymał się nad strefą spadkową

Gryf Wejherowo zremisował z Olimpią Zambrów 2:2 i utrzymał się nad strefą spadkową. Żółto-czarni przerwali passę czterech porażek z rzędu.

Spotkanie Gryfa Wejherowo z Olimpią Zambrów było tych z gatunku o „sześć punktów”. Drużyna z Zambrowa liczyła, że po 9. kolejce opuści strefę spadkową, zaś beniaminkowi z Wejherowa groziło, że znajdzie się w grupie drużyn zagrożonych degradacją. Po sobotnim (19 września) meczu status quo został jednak zachowany.

Chociaż po pierwszych kilkunastu minutach bliżej rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść była drużyna przyjezdnych. Olimpia w 11. minucie wyszła na prowadzenie dzięki trafieniu Kamila Zapolnika. Strzał zza pola karnego obronił golkiper Gryfa Filip Wichman, ale piłka po słupku wróciła na boisko pod nogi niekrytego Zapolnika, a ten nie zmarnowało już okazji. Po straconej bramce gryfici mieli optymalną przewagę, ale w pierwszych 45 minutach nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Swoich szans gryfici szukali m.in. w strzałach z dystansu. Jednak uderzenia Piotra Kołca bądź Grzegorza Gicewicza albo nie trafiały w światło bramki albo poradził sobie z nimi golkiper gości. Kibice wejherowian byli tak niezadowoleni z nieporadności swoich ulubieńców, że gdy żółto-czarni schodzili na przerwę fani żegnali ich gwizdami.

Po zmianie stron gospodarze byli już bardziej skuteczni pod bramką Olimpii. Najpierw w 64. min. gola na 1:1 zdobył uderzeniem głową Krzysztof Wicki. Futbolówka zanim wpadła do siatki bramki odbiła się jeszcze od słupka. Napastnik Gryfa rolę główną odegrał również w akcji z 76 minuty. Maciej Osłowski precyzyjnie dośrodkował w pole karne Olimpii, a Wicki ponownie głową skierował piłkę do bramki.

Gdy wydawało się, że podopieczni trenera Tomasza Kotwicy zdobędą trzy punkty to w czwartej minucie doliczonego czasu wyrównującego gola dla gości strzelił Arkadiusz Mroczkowski.

Gryf Wejherowo - Olimpia Zambrów 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 - Kamil Zapolnik (11), 1:1 - Krzysztof Wicki (64), 2:1 - Krzysztof Wicki (76), 2:2 - Arkadiusz Mroczkowski (90+4)
Gryf: Wichman - Kowalski, Kostuch, Szur, Dampc (73 Sosnowski) - Kuzimski (84 Szymański), Wicon, Kołc (74 Skwiercz), Osłowski, Gicewicz - Wicki
Olimpia: Czapliński - Gogol, Porębski, Dziemidowicz, Kuczałek - Grzybowski, Zapolnik, Hryszko (69 Szymański), Mroczkowski - Twardowski, Lemanek (81 Murawski)