Hat-trick Krzysztofa Obrzuta. Latarnik Choczewo pokonał Arkę Prusewo 4:2 [VIDEO]

Piotr Kanigowski - Yellowphoto
Lider B-Klasy LKS "Latarnik" Choczewo przed własną publicznością pokonał Arkę Prusewo 4:2. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Krzysztof Obrzut.

W pierwszym wiosennym meczu przed własną publicznością piłkarze LKS "Latarnika Choczewo" pewnie pokonali Arkę Prusewo 4:2.

Chociaż trzy punkty zainkasowali podopieczni trenera Piotr Muncha, to pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy Arki Prusewo. Już w 7 min. na listę strzelców wpisał się Karol Ławniczak. Przyjezdni z prowadzenia cieszyli się tylko przez sześć minut. Gola na 1:1 zdobył Szymon Kuberski.

Pozostałe bramki padły w drugiej połowie. Dwie minuty po jej rozpoczęciu na prowadzenie "Latarnik" wyprowadził Krzysztof Obrzut, który ponownie skutecznością pod bramką rywali popisał się w 60 min. Arka odpowiedziała kontaktowym trafieniem w 75 min. (gol Kacpra Szykuta). Jednak ostatnie zdanie należało do gospodarzy. W 86 min. przysłowiową "kropkę nad i" postawił Krzysztof Obrzut, który tym samym zdobył hat-tricka.

- Mecz bardzo ciężki, bowiem Arka to wymagający przeciwnik, który potrafi grać szybką kombinacyjną piłkę na tym poziomie rozgrywek - ocenia Mariusz Drechnowicz, wiceprezes ds. sportowych Latarnika. - Z pewnością nie jednej drużynie urwą [Arka - dop. red.] jeszcze punkty, zwłaszcza w meczach u siebie. Przed nami trzy decydujące spotkania, które zweryfikują naszą prawdziwą wartość zespołu.

Drużyna Latarnika plasuje się na pierwszym miejscu w B-Klasie w grupie Gdańsk I. Nad drugim Klifem Chłapowo ma przewagę sześciu punktów.

LKS "Latarnik" Choczewo - Arka Prusewo 4:2 (1:1)
Bramki: 0:1 - Karol Ławniczak (7), 1:1 - Szymon Kubierski (13), 2:1 - Krzysztof Obrzut (47), 3:1 - Krzysztof Obrzut (60), 3:2 - Kacper Szykut (75), 4:2 - Krzysztof Obrzut (86)
Latarnik: Robakowski - Dettlaff (39 Król), Fornalik, Kuberski, Mallek, A. Obrzut, K. Obrzut (88 S. Orański), Okoń, M. Orański, Szylke (56 Styn), Wittbrodt
Arka: Treder - Abraham, Dampc (80 Koprowski), Kułakowski, Ladach, Ławniczak (90 Formela), Pendowski (46 Szykut), Ribakowski, Szczodrowski, Walkusz, Wojtowicz