Koniec obozu Gryfutów w Choszcznie. Na zakończenie przegrali w sparingu z Pogonią Szczecin

jk, gryfwejherowo.com.pl
gryfwejherowo.com.pl
Piłkarzom Gryfa Orlex Wejherowo nie udało się uniknąć porażki 0:2 z ekstraklasową Pogonią w Szczecinie. Po tygodniowym zgrupowaniu w Choszcznie w sobotę wejherowianie zaprezentowali się korzystnie. Żółto-czarni zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko i pokazali, że na dwa tygodnie przed startem II ligowych rozgrywek ich forma zwyżkuje.

Od początku meczu przewagę osiągnęła Pogoń. Wejherowianie po nerwowym początku z każdą minutą zaczęli grać coraz lepiej i odgryzać się miejscowym groźnymi kontratakami. Sytuacje mieli Piotr Kołc i Rafał Siemaszko. Szczególnie żałować okazji może napastnik Gryfa Orlex, który w dobrej sytuacji uderzył w Radosława Janukiewicza.

Pierwsza połowa skończyła się bezbramkowym rezultatem. W 59 minucie Pogoń objęła prowadzenie. Po niepotrzebnym wyjściu przed pole karne Adama Dudy piłkę przejął Diousse i strzałem do pustej bramki wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Wynik meczu na 2:0 ustalił Wiśniewski strzałem głową. Wejherowianie w drugiej połowie mieli kilka okazji do zdobycia gola.

Sparingiem z Pogonią Gryf Orlex zakończył tygodniowe zgrupowanie. Już w środę zmierzą się z kolejnym przedstawicielem ekstraklasy - Lechią Gdańsk w Gniewinie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.