Lider II ligi nie dał szans Gryfowi Wejherowo. GKS 1962 Jastrzębie pokonał żółto-czarnych 3:0

Bez większych problemów lider tabeli II ligi GKS 1962 Jastrzębie rozprawił się z ostatnim w stawce drugoligowych zespołów Gryfem Wejherowo. Na pożegnanie 2017 roku wejherowscy piłkarze przegrali na wyjeździe 0:3.

Bohaterem spotkania był Daniel Szczepan. Napastnik GKS 1962 Jastrzębie na listę strzelców wpisał się trzykrotnie. Wynik meczu otworzył już w 4 minucie, wykorzystując szybką kontrę przeprowadzoną przez swój zespół. Ponownie Szczepan powody do radości miał w 28 min. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego futbolówkę przed siebie sparował golkiper Gryfa Wejherowo Wiesław Ferra. Bezpańską piłkę przejął napastnik GKS-u i podwyższył prowadzenie. Hat-tricka Szczepan skompletował w 85 minucie.

Na plus dla wejherowskich piłkarzy można zaliczyć to, że chociaż mecz nie układał się po ich myśli, to do końca próbowali strzelić przynajmniej honorową bramkę. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Piotr Kołc chciał bramkarza gospodarzy zaskoczyć bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka jednak trafiła w poprzeczkę.

Dla wejherowskiego klubu była to czwarta porażka z rzędu i kolejny czwarty mecz bez strzelonego gola. Tym samym żółto-czarni zimę spędzą na ostatnim miejscu w tabeli. Na drugoligowe boiska ponownie wybiegną w marcu 2018 roku.

GKS 1962 Jastrzębie - Gryf Wejherowo 3:0 (2:0)