MKS Kluczbork - Gryf Wejherowo 2:2. Żółto-czarni spadli na dno tabeli

Chociaż Gryf Wejherowo w wyjazdowym meczu zremisował z MKS Kluczbork 2:2, to przy zwycięstwie Gwardii Koszalin, żółto-czarni spadli na ostatnie miejsce w tabeli II ligi.

W Kluczborku gryfici dwukrotnie musieli gonić wynik. W 12 minucie spotkania arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z piłkarzy żółto-czarnych. Wprawdzie Wiesław Ferra, wyczuł intencje Sebastiana Deja, to uderzenie było zbyt precyzyjne i piłka zatrzepotała w siatce bramki Gryfa.

Gryf Wejherowo do wyrównania doprowadził sześć minut później. W środku pola futbolówkę przejął Jacek Wicon, który zagrał na lewą flankę do Michała Trąbki. Pomocnik żółto-czarnych wyszedł sam na sam z golkiperem gospodarzy i pokonał go strzałem w długi róg.

Na przerwę zawodnicy schodzili z wynikiem 1:1, ale i w osłabionych składach. Po stronie Gryfa czerwony kartonik za faul czerwoną kartę zobaczył Paweł Brzuzy. Natomiast w MKSie drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik ujrzał Lucjan Zieliński.

Drugą połowę również lepiej rozpoczęli zawodnicy z Kluczborka. Na prowadzenie swoją drużynę w 51 min. wyprowadził Kamil Nitkiewicz. Ostatni głos należał do zespołu gości. W 76 min. po składnej akcji na listę strzelców wpisał się Piotr Okuniewicz.

Dla żółto-czarnych ten wywalczony punkt w 15. kolejce nie okazał się szczęśliwy. Chociaż z Kluczborka piłkarze z Kaszub do Wejherowa nie wracali z pustymi rękoma, to przy zwycięstwie Gwardii Koszalin z Błękitnymi Stargard 2:0, gryfici spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Do miejsca gwarantującego utrzymanie klub ze Wzgórza Wolności traci dwa punkty.

MKS Kluczbork - Gryf Wejherowo 2:2 (1:1)
Bramki
: 1:0 Sebastian Deja (12 - karny), 1:1 Michał Trąbka (18), 2:1 Kamil Nitkiewicz (51), 2:2 Piotr Okuniewicz (76)
MKS: Majchrowski – Skoczylas, Gierak (46 Górkiewicz), Brodziński Ż.K, Nitkiewicz Ż.K – Deja Ż.K, Nakrosius Ż.K – Kościelniak, Niemczyk (35 Baraniak) (86 Reisch), Zieliński Ż.K Ż.K CZ.K (25)– Warchoł (60 Kojder)
Gryf: Ferra – Kamiński Ż.K (44 Gierszewski), Ptak Ż.K, Brzuzy CZ.K (37), Trąbka – Wicki, Wicon, Kołc, Regliński, Gabor – Okuniewicz