Na Śląsku Gryf Wejherowo zremisował z Rozwojem Katowice

Gryf Wejherowo
Z jednym punktem ze Śląska wrócili piłkarze Gryfa Orlex Wejherowo. W Katowicach w Wielką Sobotę beniaminek zremisował z Rozwojem 1:1, chociaż po pierwszej połowie gryfici prowadzili 1:0.

Pierwsza część spotkania w wykonaniu zawodników Gryfa pozwalała optymistycznie patrzeć na końcowy wynik tego meczu. Już w 5 min. Grzegorz Gicewicz dośrodkował z rzutu rożnego. W polu karnym idealnie znalazł się Rafał Siemaszko, który golkipera gospodarzy pokonał uderzeniem głową. Piłka zanim zatrzepotała w siatce bramki odbiła się jeszcze od słupka. 20 minut później mogło być już 2:0 dla Gryfa, ale strzał Jakuba Kaszuby z 12 m odbił Bartosz Soliński. Po chwili po rzucie rożnym uderzał Gicewicz, ale ponownie na posterunku znalazł się bramkarz Rozwoju. Piłkarze ze Śląska w pierwszym kwadransie gry nie potrafili poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Adama Dudę.

Niestety, w drugiej połowie był już inny obraz gry. Drużyna ze Śląska zaczęła więcej atakować. Gryfici nastawili się na kontry. Dobrą zmianę w barwach Rozwoju dał Sebastian Gielza. To po jego uderzeniu głową katowiczanie doprowadzili do remisu w 70 min. Rozwój miał szanse na strzelenie kolejnego gola, ale podopiecznym trenera Mirosława Smyły zabrakło precyzji. Natomiast najlepszą sytuację na zdobycie bramek żółto-czarni mieli w okolicach 80 min. Siemaszko odważnie przedarł się przez defensywę rywali, ale w ostatniej chwili został zablokowany. A kilka sekund później do sytuacji strzeleckiej doszedł Maciej Szymański. Jednak piłka po strzale pomocnika Gryfa o centymetry minęła słupek bramki.

Rozwój Katowice – Gryf Orlex Wejherowo 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 – Rafał Siemaszko (5), 1:1 – Sebastian Gielza (70)
Rozwój: Soliński - Kapias, Szymiński, Domański, Mielnik - Zalewski, Nowak (60 Nowak) - Tkocz, Tyc, Winiarczyk (76 Winiarczyk) – Wolny (46 Gielza)
Gryf: Duda - Stefanowicz, Skwiercz, Kochanek, Warcholak – Krzemiński (78 Szlas), Dąbrowski (83 Wiśniewski), Kołc, Gicewicz - Siemaszko, Kaszuba (66 Szymański)

żółte kartki: Nowak (Rozwój) - Duda, Kołc, Gicewicz, Kaszuba