Polonia Bytom-Gryf Wejherowo 1:0. Pierwsza porażka Gryfa w rundzie rewanżowej

Joanna Kielas
Mecz Gryf Wejherowo - Polonia Bytom
Mecz Gryf Wejherowo - Polonia Bytom Fot. T. Smuga
Polonia Bytom-Gryf Wejherowo 1:0. Pierwsza porażka żółto-czarnych w rundzie wiosennej. Na wyjeździe Gryfici przegrali z ostatnią w tabeli Polonią Bytom.

Polonia Bytom-Gryf Wejherowo 1:0. Początek meczu zaczął się dość spokojnie, po 30 minutach gry obie drużyny zaczęły atakować bramki przeciwnika, było wiele ciekawych akcji. Do końca pierwszej połowy zachował się wynik 0:0, a na przerwę zawodnicy do szatni wchodzili kompletnie zmoczeni - w Bytomiu ostro się padało.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od dużych emocji - już w 46 minucie padła pierwsza i jedyna bramka tego meczu. Zwycięskiego gola dla Polonii zdobył Marcin Lachowski. Ten gol zagrzał gospodarzy do walki - w kolejnych minutach przeprowadzili kolejne ataki na bramkę Gryfa, na szczęście dla żółto-czarnych - nieskuteczne. W końcówce spotkania Polonia skupiła się na obronie, a Gryfowi nie udało się pokonać defensorów gospodarzy i doprowadzić choćby do reminsu.

Aktualnie Gryf Wejherowo zajmuje 11 pozycję w tabeli II ligi z 25 punktami. 3 punkty dzielą go od strefy spadkowej.

Składy drużyn:
Polonia: 12. Matko Perdijić (45, 1. Marcin Michalak) - 20. Daniel Barbus, 5. Marek Szyndrowski, 18. Peter Bašista, 7. Przemysław Szkatuła - 21. Sławomir Musiolik (84, 28. Jakub Kuzdra), 19. Mateusz Słodowy, 8. Michał Chrabąszcz (83, 24. Kamil Włodyka), 23. Marcin Lachowski, 11. Patryk Stefański (46, 14. Piotr Ceglarz) - 26. Krzysztof Zaremba.

Gryf: 12. Wiesław Ferra - 13. Paweł Brzuzy (65, 21. Paweł Czychowski), 15. Piotr Kołc, 3. Przemysław Kamiński, 17. Maciej Dampc (74, 16. Przemysław Czerwiński) - 20. Przemysław Mońka, 4. Łukasz Nadolski, 22. Piotr Łysiak, 10. Jacek Wicon (51, 8. Robert Chwastek), 19. Adrian Klimczak - 9. Michał Marczak.

żółte kartki: Słodowy, Stefański, Michalak - Marczak.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani