Porażka Gryfa Wejherowo z Rakowem Częstochowa. Żółto-czarni przegrali aż 1:4

Joanna Kielas
Bez punktów z Częstochowy wrócili piłkarze wejherowskiego Gryfa. Raków odniósł zasłużone zwycięstwo z drużyną z Kaszub aż 4:1. Dodatkowo żółto-czarni kończyli mecz w osłabieniu.

Gryf pierwszą bramkę w meczu 4. kolejki II ligi stracił w 41 minucie. Wynik spotkania otworzył Tomáš Petrášek. Dawida Lelenia pokonał uderzeniem głową. Po zmianie stron wejherowianie nie zdążyli dobrze wejść w drugą połowę, a ponownie musieli wyjmować piłkę z siatki własnej bramki. W 46 minucie Przemysław Mizgała podał do Piotra Malinowskiego, a ten oddał mocny strzał pod poprzeczkę i było 2:0 dla Rakowa.

Wprawdzie gryfitom za sprawą Przemysława Szura w 55 min. udało się strzelić kontaktowego gola, ale to było na co było stać tego dnia wejherowian. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Przemysław Oziębała. Dużą zasługę przy trzecim golu dla Rakowa miał Piotr Malinowski, który stworzył sytuację bramkową dla Oziębały po fantastycznym rajdzie.

Przysłowiową „kropkę nad i” sto osiemdziesiąt sekund później postawił Rafał Figiel wykorzystując rzut karny. Chociaż Dawid Leleń wyczuł intencję zawodnika częstochowian, to strzał był za mocny i ostatecznie piłka zatrzepotała w siatce bramki. Gryfici w doliczonym czasie gry mieli jeszcze rzut wolny, ale nie stworzyli po nim zagrożenia i piłkarze Rakowa zasłużenie mogli cieszyć się ze zdobyczy trzech punktów. Ponadto Gryf od 83 min. musiał grać w osłabieniu, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Piotr Kołc.

Żółto-czarni nie będą mieli dużo czasu na regenerację sił. Już w najbliższą środę czeka ich kolejny ligowy pojedynek. Na wejherowskim Wzgórzu Wolności Gryf podejmie Polonię Bytom.

Raków Częstochowa – Gryf Wejherowo 4:1 (1:0)
Bramki: 1:0 - Tomáš Petrášek (41), 2:0 – Piotr Malinowski (46), 2:1 – Przemysław Szur (55), 3:1 – Przemysław Oziębała (75), Rafał Figiel (78)
Raków: Loska – Petrášek, Mesjasz, Margol Ż.K, Kowalczyk (63 Zaradny) – Figiel, Płonka (74 Czerkas), Malinowski (84 Pałaszewski)– Oziębała, Góra – Mizgała (79 Kamiński)
Gryf: Leleń – Brzuzy, Nadolski, Bednarski Ż.K, Dampc – Mońka (78 Marczak), Szur, Czerwiński, Kołc Ż.K Ż.K CZ. K, Chwastek – Ciechański (56 Czychowski)