Powiat wejherowski. Jednobramkowe zwycięstwo Wikędu. Drużyna awansuje na trzecie miejsce tabeli ligowej

Alicja Choinka
Rozegrane w Luzinie spotkanie Wikędu z GKS Kowale w ramach 18. kolejki IV ligi zakończyło się wynikiem 3:2 dla gospodarzy. Drużyna awansowała tym samym na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Były to dwie różne połowy. W pierwszej powinniśmy prowadzić zdecydowanie bardziej i spokojnie zamknąć mecz, a skończyło się tak, że musieliśmy gonić do ostatniej minuty. Na szczęście udało się wykorzystać sytuację w samej końcówce

- mówi Maciej Pliński, trener czwartoligowego Wikędu.

Na początku bardzo fajnie weszliśmy w mecz, strzeliliśmy dwie bramki, stworzyliśmy dużo sytuacji, aczkolwiek później zabrakło tej pozytywnej agresji i potoczyło się dalej, jak to bywa w piłce. Było parę sytuacji, w których się rozluźniliśmy i niepotrzebnie straciliśmy bramkę.

Bramkę, która ostatecznie ustanowiła wynik meczu na 3:2, w 89. minucie spotkania strzelił Rafał Siemaszko. Zdobywając trzy punkty Wikęd awansował na trzecie miejsce czwartoligowej tabeli. W następnym meczu drużyna zmierzy się z Aniołami Garczegorze.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia