Sukcesy lekkoatletów z powiatu wejherowskiego

Joanna Kielas
Powiat wejherowski bardzo dobrze zaprezentował się w Finale Wojewódzkich XLI Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym oraz Finale XIV Wojewódzkiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce.

Na stadionie lekkoatletycznym w Chojnicach, dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi obroniły drugie miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym, zdobyte w zeszłym roku. Jest to bardzo dobry wynik świadczący o potencjale dziewcząt z Rumi, gdzie konkurencja w województwie pomorskim jest ogromna.

Na konkurencję czwórboju lekkoatletycznego składa się: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na 1000 metrów a w przypadku dziewcząt 600 metrów.

W zawodach wzięło udział 23 najlepszych zespołów z całego województwa pomorskiego, dlatego sukces szkoły z Rumi jest bardziej znaczący.

Dziewczęta wystartowały w następującym składzie: Katerina Thomaidou, Natalia Panasiuk, Magdalena Konkel, Sandra Chodowiec, Michalina Rosinke oraz Nina Piesik, a opiekunem srebrnej drużyny jest Pani Agata Mazur oraz Pan Piotr Taube.

Natomiast w Słupsku został rozegrany Finał XIV Wojewódzkiej Gimnazjady w Indywidualnej Lekkoatletyce. W łącznej klasyfikacji szkół Gimnazjum nr 1 z Redy zajęło wysokie trzecie miejsce, zaś Samorządowe Gimnazjum z Bolszewa uplasowało się na czternastej pozycji. W klasyfikacji powiatów, nasz powiat wywalczył bardzo dobre czwarte miejsce wśród 19 startujących ekip, gromadząc 98pkt i ulegając tylko powiatom: tczewskim (189 pkt.),gdańskim (134 pkt.) oraz bytowskim (121 pkt.).

Powiat wejherowski zdobył na tej imprezie 9 medali: 3 złote (w biegu na 110 metrów przez płotki chłopców – Krzysztof Młyński z Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie, w skoku w dal chłopców - Mikołaj Srok z Gimnazjum nr 1 w Redzie i w rzucie dyskiem – Rafał Rendaszka z Gimnazjum nr 4 w Rumi ), 4 srebrne (w biegu na 110 metrów przez płotki oraz w biegu na 300 metrów dziewcząt– Patrycja Szlage z Gimnazjum nr 1 w Redzie, w biegu na 1000 metrów dziewcząt – Martyna Niećko z Gimnazjum nr 1 w Redzie oraz w pchnięciu kulą - Wiktoria Dombrowska, również z Gimnazjum nr 1 w Redzie) oraz 2 brązowe (w biegu na 100 metrów dziewcząt – Laura Chalecka z Gimnazjum nr 1 w Redzie, a także w biegu na 600 metrów – Daria Kohnke z Gimnazjum nr 1 w Redzie).