Udany sezon 2022/2023 UKS Kielno. Zwycięstwo w Mistrzostwach Pomorza i awans do ćwierćfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski

ts
UKS Kielno z gminy Szemud pokusił się już o podsumowanie koszykarskiego sezonu 2022/2023. To były bardzo udane rozgrywki dla żeńskich zespołów, które mogą pochwalić się zwycięstwem w Mistrzostwach Pomorza i awansem do ćwierćfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Udany sezon 2022/2023 UKS Kielno

W trwającym jeszcze sezonie UKS Kielno reprezentują żeńskie zespoły w trzech kategoriach wiekowych - U13, U12 oraz U11.

Koszykarski z najstarszej grupy zostały zdobyły tytuł wicemistrzyń Pomorza. Przed zawodniczkami kolejna szansa na zdobycie laurów. UKS Kielno w rozgrywkach U13 awansował do ćwierćfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Turniej odbędzie się w dniach 14 - 16 kwietnia w Krakowie. W spotkaniach w Małopolsce kieleński klub zapewne będzie liczył na dobrą dyspozycję pod koszem przeciwników Julii Pietruszewskiej. Według danych Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki zmaganiach pomorskiej ligi w obecnym sezonie jest jedną z najskuteczniejszych zawodniczek. W 13. meczach zdobyła 246 punktów, co w klasyfikacji indywidualnej daje jej 3. miejsce. Skuteczniejsze od Pietruszewskiej są tylko Joanna Damps i Antonina Furman z UKS Bat Kartuzy.

Z kolei w rozgrywkach U12 UKS Kielno po raz trzeci zostało Mistrzyniami Pomorza. Co jest ciekawe - koszykarki od trzech lat nie przegrały meczu ligowego. Ponadto UKS może też pochwalić się indywidualnym osiągnięciem swojej podopiecznej. Maja Knap została królem strzelców.

Natomiast rozgrywki w U11 są na finiszu sezonu. Zmagania zakończą się pod koniec kwietnia finałowym turniejem w Gdyni.

- Życzymy powodzenia .Wszystkie nasze zawodniczki od trzech lat borą udział w programie SMOK -Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki które działają przy współpracy Polskiego Związku Koszykówki, Ministerstwu Sportu oraz gminy Szemud - informuje UKS Kielno.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani