UKS "Ósemka" Wejherowo pokonała UKS Multi - 75 Killers Kraków i zagra o 5. miejsce |ZDJĘCIA

Tomasz Smuga
Dwa zwycięstwa przed własną publicznością zapewniły w całej rywalizacji z UKS Multi - 75 Killers Kraków wygraną UKS "Ósemce" Wejherowo i to drużyna z Kaszub będzie walczyć o 5. miejsce na zakończenie sezonu w ekstralidze unihokeja.

UKS "Ósemka" Wejherowo po odpadnięciu w ćwierćfinale ekstraligi pozostała już tylko walka o miejsca V-VIII. Dzięki wygranej z UKS Multi - 75 Killers Kraków podopieczny renera Grzegorza Janiszewskiego mają szansę zostać piątą drużyną sezonu.

Rywalizacja z krakowską drużyną nie była dla wejherowian lekką przeprawą. W Małopolsce wejherowianie ulegli im 7:10. Decydujące mecze (grali do trzech wygranych) o to, która z tych ekip będzie walczyć o 5. miejsce odbyły się w ostatni weekend marca w grodzie Wejhera. W pierwszym spotkaniu w hali ZS nr 1 Ósemka potrzebowała dogrywki, aby po dwumeczy szala zwycięstwa była na równi. Na swoją korzyść wejherowianom udało się ją przechylić trzecim spotkaniu. Już po dwóch tercjach unihokeiści z Kaszub prowadzili 5:1. Ostatecznie cały mecz wygrali 8:3.

- Plan wykonany, chociaż nie przyszedł on łatwo. W pierwszym meczu u siebie potrzebowaliśmy dogrywki, żeby rozstrzygnąć pojedynek na swoją stronę - podkreśla Grzegorz Janiszewski, szkoleniowiec wejherowian. - W sobotę został przeprowadzony trening, więc w niedzielę było już lepiej.

1 kwietnia, o godz. 18, w Wejherowie, Ósemka zagra o 5. miejsce z UKS Wiatr Ludźmierz.

- Będzie to prawdopodobnie pożegnanie z unihokejem w Wejherowie. To nie jest jeszcze oficjalna decyzja, ale być może w przyszłym sezonie nie będziemy już startować. Powodem są problemy kadrowe. Ostateczną decyzję podejmiemy po rozmowie z zawodnikami - mówi Janiszewski.