Wejherowo. Gryf przegrywa z Błękitnymi Stargard. Goście wykorzystali dwa rzuty karne| ZDJĘCIA

Alicja Choinka
Spotkanie na Wzgórzu Wolności z Błękitnymi zakończyło się dla Gryfa przegraną 1:3. Goście wykorzystali dwa rzuty karne, trzecią bramkę w 78. minucie zdobył Mateusz Bochniak. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił 17 – letni zawodnik Nikodem Sroka.

W sobotę, 13 czerwca na stadionie WKS Gryf wejherowianie zmierzyli się z Błękitnymi Stargard. Pierwsza połowa spotkania pomimo kilku szans na bramkę, zakończył się remisem.

Niespełna trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania goście nie wykorzystali szansy na gola nie trafiając do pustej bramki. Remis utrzymywał się aż do 71. minuty meczu kiedy to gola z rzutu karnego strzelił zawodnik Błękitnych – Wojciech Fadecki. O zdobyciu bramki przesądził błąd bramkarza gospodarzy.

Kolejny karny dla gości zasądzono niespełna 4 minuty po tym jak zdobyli pierwszą bramkę. Wojciech Fadecki ponownie wykorzystał jedenastkę podwyższając wynik do 2:0 dla gości. W 78. minucie meczu trzeciego gola dla Stargardu strzelił Mateusz Bochniak.

Rzut rożny dla Gryfa w 84. minucie mógł być szansą na honorową bramkę, ostatecznie jednak w 87. minucie zdobył ją 17 – letni zawodnik drużyny wejherowian – Nikodem Sroka. Wynik 3:1 dla gości utrzymał się do końca spotkania.