Wejherowo najlepsze podczas Ogólnopolskiego Integracyjnego Turnieju Boccia dla Niepełnosprawnych

ts
Zespół ISS Start Wejherowo
Zespół ISS Start Wejherowo Archiwum ISS Start Wejherowo
Wejherowo najlepsze podczas Ogólnopolskiego Integracyjnego Turnieju Boccia dla Osób Niepełnosprawnych. Turniej odbył się w Ośrodku Szkoleniowym „Mausz” w Ostrowie koło Sulęczyna.

10 drużyn z Siedlec, Zamościa, Gdańska, Giżycka, Grudziądza, Zielonej Góry, Bydgoszczy i Wejherowa startowało w Ogólnopolskim Integracyjnym Turnieju Boccia Osób Niepełnosprawnych.

Zawody, których organizatorem był Pomorski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, odbyły się Ośrodku Szkoleniowym „Mausz” w Ostrowie koło Sulęczyna.

Turniej zakończyły się dużym sukcesem drużyny Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego START Wejherowo, która pewnie wygrała zawody.

Wejherowianie zwyciężyli w eliminacjach : 9:1 z TWK Gdańsk, 11:2 z IKS Zieloni Zielona Góra, 8:3 z IKS Giżycko i 12:1 ze Startem Bydgoszcz. W spotkaniu półfinałowym wygrali 11:2 z DPS Siedlce, a w finale ponownie pokonali IKS Zieloni Zielona Góra 9:2.

ISS "Start" wystąpili w następującym składzie: Helena Szpunar, Anna i Waldemar Konikowie oraz Leszek Lenda (grający trener zespołu).

Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Prezesa Pomorskiego Oddziału Towarzystwa Walki z Kalectwem w Gdańsku. Zawody były współfinansowane przez Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych.