Wojewódzka Liga Juniora B 2012/13 w Luzinie

Joanna Kielas
W sobotnie popołudnie na stadionie w Luzinie w ramach 21. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniora B 2012/13, odbył się mecz na szczycie, w którym Luziński GOSRiT podejmował Bałtyk Gdynia. Pierwsza połowa meczu rozgrywana była pod dyktando gości, co przełożyło się na bramkę z dośrodkowania w 14 min. Ekipa trenera Sylwestra Piątka nie poddała się i już 9 min później Jakub Drabik wyrównał stan na 1-1.

W pierwszej połowie widzieliśmy jeszcze dwie bramki bo chwile po remisowej bramce dla Luzina, bramkę na 1-2 stracili gospodarze. W końcówce pierwszej połowy do bramki kapitalnym strzałem głową popisał się Szymon Sikora z drobną pomocą bramkarza i obrońcy gości i do szatni obie drużyny zeszły przy stanie 2-2.

Druga połowa była bardziej wyrównana i przełożyła się na groźne kontrataki, ale dobrze dysponowana była w drugiej części obrona. W 63 min sędzia podyktował "wapno" dla GOSRiT, którego pewnym egzekutorem był Wicki Bartosz. Przy wyniku 3-2 dla GOSRiT-u niebezpieczny kontratak przeprowadziła drużyna Bałtyku, ale w sytuacji sam na sam świetnym "samolocikiem" popisał się Roicki Michał i to on wyszedł ogromną ręką z tego pojedynku. W końcówce po podaniu Adriana Mienika piękną bramkę strzelił Wenta Kamil i to on ustalił wynik na 4-2 i trzy punkty zostały w Luzinie.

Warto dodać, ze sponsorem drużyny jest Pan Piotr Waga z firmy WP Usługi Budowlane który od kilku lat wspiera zawodników GOSRiT Luzino

Info: Kalkowski Wojciech