Cenne zwycięstwo ze Stargardu Szczecińskiego przywieźli piłkarze wejherowskiego Gryfa Orlex

Cenne zwycięstwo ze Stargardu Szczecińskiego przywieźli piłkarze wejherowskiego Gryfa Orlex. Po bramkach Rafała Siemaszki i Marcina Dettlaffa, żółto-czarni pokonali Błękitnych 2:1.

Spotkanie Błękitnych Stargardu Szczecińskiego z Gryfem Wejherowo bardzo dobrze zaczęło się dla podopiecznych trenera Grzegorza Nicińskiego. Już w 11 minucie wyniki meczu otworzył Rafał Siemaszko. „Mały” wykorzystał nieporozumienie pomiędzy bramkarzem Błękitnych Markiem Ufnalem, a obrońcą Arkadiuszem Jasitczakiem. Dla Siemaszki była to 7 bramka zdobyta w tym sezonie na ligowych boiskach.

Dziesięć minut później wśród piłkarzy wejherowskiego Gryfa ponownie zapanowała radość. W 21 min. Marcin Dettlaff podwyższył na 2:0. Niestety, w końcówce pierwszej połowy wejherowianom zabrakło koncentracji i pozwolili sobie wbić bramkę do szatni. Przed polem karnym Marcin Dettlaff sfaulował Macieja Liśkiewicza. Ariel Wawszczyk próbował szukać szczęścia po bezpośrednim uderzeniu ze stałego fragmentu gry. Wiesław Ferra nie złapał piłki, a tę sytuację idealnie wykorzystał Tomasz Pustelnik strzelając kontaktowego gola.

Po zmianie stron gospodarze szukali swoich szans na odrobienie strat. Gryfici również stworzyli sobie kilka sytuacji na zdobycie kolejnych bramek. Najciekawiej było w końcówce meczu. W drugiej minucie doliczonego czasu Neumann próbował Ferrę zaskoczyć uderzeniem głową, a żółto-czarni w 93 min przeprowadzili groźny kontratak, ale defensor gospodarzy w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny.

- Z pokorą przyjmuję porażkę. Chciałbym podkreślić, że spotkania z Gryfem Wejherowo nigdy nie należały do łatwych, a bilans spotkań pomiędzy naszymi drużynami jest niekorzystny dla Błękitnych – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Krzysztof Kapuściński, trener Błękitnych.

Po 17. Kolejkach gryfici są na 10 miejscu w tabeli ze stratą 5 punktów do ósmej lokaty gwarantującej utrzymanie na drugoligowych boiskach. W tym roku wejherowian, jak i pozostałe drużyny z III ligi, czeka jeszcze jedno spotkanie. W najbliższy weekend w ramach rundy rewanżowej żółto-czarni na Wzgórzu Wolności zmierzą się z KS Polkowicami.

Błękitni Stargard Szczeciński – Gryf Orlex Wejherowo 1:2 (1:2)
Bramki: 0:1 – Rafał Siemaszko (11), 0:2 – Marcin Dettlaff (21), 1:2 – Tomasz Pustelnik (45)
Błękitni: Ufnal – Wawszczyk, Jasitczak, Liśkiewicz, Pustelnik – Więcek, Poczobut (74 Inczewski), Kazimierowicz (83 Duda), Fadecki (46 Neumann) – Gajda, Magnuski
Gryf: Ferra – Brzuzy, Skwiercz, Kostuch, Warcholak – Dettlaff( 63 Osłowski), Kołc – Dąbrowski (68 Szlas), Siemaszko, Łuczak – Bejuk (76 Krzemiński)
żółte kartki: Kostuch, Dettlaff, Kołc, Dąbrowski (Gryf) - Liśkiewicz, Kazimierowicz (Błękitni)