Gniewino: Arka Gdynia pokonała mistrza Cypru Apoel Nikozja [ZDJĘCIA]

Gniewino: Arka Gdynia pokonała mistrza Cypru Apoel Nikozja 2:1. Gole dla gdyńskiej drużyny zdobyli byli piłkarze Gryfa Wejherowo Rafał Siemaszko oraz Marcin Warcholak.

Arka Gdynia w Gniewinie rozegrała swój pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu. Ich rywalem był mistrz Cypru Apoel Nikozja.

Do przerwy był bezbramkowy remis. Na drugą część spotkania trener arkowców Grzegorz Niciński na murawę boiska wprowadził m.in. Rafała Siemaszkę i Marcina Warcholaka - notabene byłych piłkarzy Gryfa Wejherowo.

I to oni zapewnili wygraną gdynianom. W 59 min. z 20 m mocno z rzutu wolnego uderzył Warcholak. Bramkarz zdołał sparować futbolówkę, ale na miejscu był Siemaszko, który otworzył wynik spotkania.

Na 2:0 podwyższył Marcin Warcholak, który zaskoczył golkipera Apoelu strzałem z dystansu z okolic 18 m. Mistrzowie Cypru zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem w 75 min.

Apoel Nikozja - Arka Gdynia 1:2 ( 0:0)
Bramki: Sotiriou 75' - Siemaszko 59', Warcholak 74'

Apoel: Rodriguez, Amorin, Astiz, Mario Sergio, Constantinou, Morais, Vinicius Franco, Μakrides, De Vincenti, Vander, Piątkowski
Apoel II połowa: Rodriguez, Amorin (73' Charalmbides), Astiz (80' Choco), Mario Sergio (80' Artymatas), Constantinou (80' Papafotis, 86' Charalambous), Morais (82' Nafiu), Stilić, Μakrides (73 Sotiriou)' , De Vincenti (73' Antoniades), Efrem, Piątkowski (73' Alexandrou)

Arka: Jałocha - Socha, Fialho, Marcjanik, Dampc - Gałecki, Łukasiewicz - Renusz, Tomasiewicz, Da Silva - Szerszeń
Arka II połowa: Jałocha - Stolc, Wojcinowicz, Sobieraj, Warcholak - Lomski, Mosiejko, Nalepa, Wojowski - Siemaszko - Sobczak.