Gryf Wejherowo zanotował drugą porażkę w sezonie. Przegrali z Siarką Tarnobrzeg 1:2

archiwum NM
Gryf Wejherowo zanotował drugą porażkę w sezonie. Przegrali z Siarką Tarnobrzeg 1:2. Dla wejherowian honorowego gola zdobył Przemysław Kostuch.

To było spotkanie dwóch ekip z takim samym dorobkiem punktowym i bilansem bramkowym. Po ostatnim gwizdku sędziego status quo już się nie zachował. Gryfici chociaż chcieli w meczu przeciwko Siarce Tarnobrzeg zrehabilitować się za wcześniejszą porażkę przed własną publicznością z Radomiakiem Radom (0:1), to - niestety - ta sztuka im się nie udała. Tarnobrzeżanie pokonali wejherowian 1:2.

Pierwszą bramkową okazję zawodnicy Siarki mieli już kwadrans po rozpoczęciu meczu. Kamil Domański znalazł się sam na sam z Wiesławem Ferrą, ale zamiast oddać strzał, wdarł się w drybling i defensor Gryfa zdołał wybić mu spod nóg futbolówkę. Kolejne akcje - aż do 38 min. - nie przynosiły rozstrzygnięcia. Na 7. minut przed końcem pierwszej połowy Domański znalazł się w polu karnym z piłką, ograł rywali, futbolówkę przejął Daniel Koczan i uderzeniem w długi róg bramki dał prowadzenie swojej drużynie.

Piłkarzom Gryfa Wejherowo udało się wyrównać w 55 minucie. Niezawodny przy stałych fragmentach gry Przemysław Kostuch wpakował głową piłkę do siatki bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kilka minut później żółto-czarni mieli szansę na drugiego gola,ale strzał Mateusza Kuzimskiego przeleciał tuż nad poprzeczką. W kolejnych minutach meczu obie jedenastki stwarzały sobie następne bramkowe sytuacje, ale z daremnym skutkiem.

Wynik meczu uległ zmianie dopiero w 82. minucie za sprawą Doriana Buczka. Napastnik Siarki zapewnił trzy punkty swojej drużynie po zagraniu piłki z rzutu wolnego.

Siarka Tarnobrzeg - Gryf Wejherowo 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 - Daniel Koczan (38), 1:1 - Przemysław Kostuch (55), 2:1 - Dorian Buczek (82)
Siarka: Pawlus – Przewoźnik, Stępień, Kościelny, Suchecki - Stefanik, Stromecki (59 Korzępa), Domański, Więcek (66 Mandzelowski) Koczon (63 Jakubowski), Martuś (78 Buczek)
Gryf: Ferra – Kowalski, Kostuch, Skwiercz, Dampc (46 Godula) - Gicewicz (73 Rzepa), Kołc, Wicon (46 Czoska), Osłowski, Kuzimski - Sosnowski (81 Giec)