Kolejny wygrany sparing Gryfa Wejherowo. Żółto-czarni tym razem pokonali Olimpię Elbląg

Gryf Wejherowo pokonał w kolejnym w meczu kontrolnym drugoligową Olimpię Elbląg 2:1. Był to szóśty sparing żółto-czarnych rozegrany w ramach przygotowań do rundy wiosennej II ligi i zarazem czwarte odniesione zwycięstwo. Mecz odbył się w Elblągu

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyli gospodarze. W 32 minucie do bramki żółto-czarnych trafił napastnik Olimpii, Jakub Bojas. Żółto-czarni wyrównali jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie gola na 1:1 strzelił Oskar Sikorski.

Na początku drugiej połowy gryfitów na prowadzenie wyprowadził nowy nabytek żołto-czarnych Maciej Macierzyński. 19-letni ofensywny pomocnik Gryfa wpisał się na listę strzelców w 51 minucie. Wynik do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie i goście ostatecznie wygrali w Elblągu 2:1.

Gryf Wejherowo wystąpił w składzie:
(I połowa) Ferra - Kątny, Wicki, Gulczyński, Machol, Sikorski, Koziara, Ryk, Czychowski, Rogalski, Węsierski
(II połowa) Ferra - Brzuzy, Liberacki, Gulczyński, Goerke, Ryk, Pietroń, Ewertowski, Macierzyński, Czychowski, Węsierski.

Mecz z Olimpią był już szóstym spotkaniem rozegranym w ramach przygotowań do rundy wiosennej II ligi. Gryfici w 2019 roku nie zaznali jeszcze goryczy porażki. Wcześniej zremisowali z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz (0:0) oraz Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (1:1). Natomiast zwycięstwa odnieśli z Gryfem Słupsk (1:0), Wierzycą Pelplin (6:0) i GKS-em Przodkowo (3:2)

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej piłkarze z Wejherowa zagrają jeszcze dwa mecz kontrolne z Kotwicą Kołobrzeg (16 lutego o godz. 12) oraz Radunią Stężyca (23 lutego). Rozpoczęcie rundy wiosennej II ligi zaplanowano na weekend 2-3 marca.

"Naszym największym marzeniem jest to, by ta drużyna przestała istnieć". Piłka nożna w służbie reintegracji społecznej