Mistrzostwa Wejherowa w boccia. Wystąpiło 37 zawodników z Rumi, Redy, Bolszewa i Wejherowa

ts
Mistrzostwa Wejherowa w boccia. Wystąpiło 37 zawodników z Rumi, Redy, Bolszewa i Wejherowa. Zawody odbyły się w czterech kategoriach: kobiety indywidualnie, mężczyźni indywidualnie, pary i drużyny.

37 zawodniczek i zawodników z Rumi, Bolszewa, Redy i Wejherowa wystarowało w Otwartych Mistrzostwa Miasta Wejherowa w Boccia. Zawody odbyły się w czterech kategoriach: kobiety indywidualnie, mężczyźni indywidualnie, pary i drużyny.

Wyniki Mistrzostw Wejherowa w boccia:

Turniej drużynowy:
W meczu finałowym Orlęta Reda pokonali 7:6 wejherowski Europol. Finaliści w tym meczu wystąpili w następujących składach:

Orlęta Reda: Anna i Waldemar Konikowie oraz Helena Szpunar.
Europol Wejherowo: Genowefa i Leszek Lendowie oraz Radosław Szatkowski.

Kolejne miejsca zajęli:

III miejsce – Bułaki Rumia (Andrzej Bułakowski, Dawid Jakusz, Andrzej Puchowski),
IV miejsce – Zarząd Wejherowo (Andrzej Białas, Jan Zębko, Henryk Ptach),
V miejsce – Kaszuby Wejherowo ( Ewa Puchowska, Eugeniusz Mudlaff i Piotr Pranschke)
VI miejsce - Rumianie Rumia (Wolska-Gieryk, Stanisław Gieryk i Andrzej Purchowski).

Turniej par:
W meczu finałowym zwyciężył EUROPOL Wejherowo ( Genowefa i Leszek Lendowie), która w meczu finałowym pokonała 8:2 Bułaki Rumia (Dawid Jakusz Andrzej Bułakowski).

III – Ewa i Andrzej Puchowscy,
IV – Maria Wolska-Gieryk i Stanisław Gieryk ,
V – Andrzej Białas i Jen Zębko,
VI –Radosław Szatkowski i Eugeniusz Mudlaff..

Turniej indywidualny kobiet:

W meczu finałowym Genowefa Lenda pokonała 6:2 Helenę Szpunar .

III miejsce – Maria Wolska-Gieryk,
IV miejsce – Ewa Puchowska
V miejsce - Magdalena Klawikowska (Bolszewianka Bolszewo)
VI miejsce – Gabriela Andrzejewska (Janowiacy Rumia)

Turniej indywidualny mężczyzn:

W meczu finałowym Leszek Lenda pokonał 7:2 Adama Hebla (Kaszuby Wejherowo). Kolejne miejsca zajęli:

III miejsce – Andrzej Puchowski
IV miejsce – Andrzej Bułakowski
V miejsce - Zdzisław Szczodrowski (Bolszewianka Bolszewo)
VI miejsce – Jerzy Gajewski ( Jedynka Reda)

Mistrzostwa odbyły się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie.

Zawody prowadzili ( i startowali jako zawodnicy) licencjonowani instruktorzy i sędziowie boccia : Genowefa i Leszek Lendowie.

Organizatorem mistrzostw, które miały charakter integracyjno-rodzinny ( startowały zespoły rodzinne oraz zawodnicy niepełnosprawni wraz z pełnosprawnym ), było Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe START Wejherowo.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez prezydenta Wejherowa.