Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. Karate Klub Wejherowo najlepsze

karate.pomorze.pl
Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. Karate Klub Wejherowo najlepsze. Ze Szczecina nasi zawodnicy przywieźli 14 medali i w generalnej klasyfikacji zajęli pierwsze miejsce.

Zawodnicy wejherowskiego Klubu Karate ponownie udowodnili, że należą do jednych z najlepszych na Pomorzu. Podczas V Pucharu Pomorza w Karate Tradycyjnym w Szczecinie pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego nasi sportowcy zdobyli łącznie 14 medali i w generalnej klasyfikacji zajęli pierwsze miejsce!

W ostatnim czasie to kolejny sukces Karate Klubu Wejherowo. Przypomnijmy, że październiku w szwajcarskiej Genewie 8-letnia Marcelina Kruszyńska zdobyła srebrny medal w Pucharze Świata Dzieci. Na V Pucharze Pomorza również stanęła na drugim stopniu podium w kategorii dzieci.

Dodajmy, że w szczecińskich zawodach wystartowało 283 zawodników w różnych kategoriach wiekowych z 15 klubów województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

Oprócz Marceliny Kruszyńskiej medale dla wejherowskiego klubu wywalczyli: Łukasz Gąsiewicz, Julia Mudlaff, Seweryn Rogowski, Wiktoria Baranowska, Sławomir Damps (złote medale), Amelia Dzienisz, Szymon Zaleśny (srebrne medale), Agata Czoska, Adam Czoska, Szymon Konkol, Dominika Jagielska, Michalina Kruszyńska oraz Aleksander Sobkiewicz (brązowe medale). Tuż za podium stanęli: Natalia Czoska, Karolina Witbrodt, Maciej Tesarowski, Kamil Ciurzyński i Piotr Zabrocki.

- To był ostatnie w tym roku zawody, w których nasi zawodnicy mogli się sprawdzić. W tym roku przed naszymi zawodnikami jeszcze tylko egzamin na wyższe stopnie uczniowskie – mówi Mirosław Ellwart, instruktor Karate Klubu Wejherowo.

Dodajmy, że w pierwszej połowie przyszłego roku, podobnie jak było w 2014 roku, prawdopodobnie w Wejherowie odbędą się zawody karate tradycyjnego podczas których będzie można na własne oczy zobaczyć umiejętności naszych sportowców i tych najmłodszych i tych najstarszych.