Remis Gryfa Wejherowo w wyjazdowym meczu z Resovią

ab
Gryf Wejherowo zremisował z Resovią 1:1 w wyjazdowym meczu 3. kolejki II ligi. Bramkę dla gospodarzy zdobył Bartłomiej Buczek, a dla gości trafił Krzysztof Wicki. Żółto-czarni z pięcioma punktami zajmują ósme miejsce w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków gospodarzy, którym bardzo zależało na zdobyciu swoich pierwszych punktów w obecnym sezonie. Już w pierwszej minucie piłkarze z Rzeszowa stworzyli sobie pierwszą sytuację podbramkową, która zakończyła się jednak bardzo niecelnym strzałem. W dziewiątej minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zaskoczyć bramkarza gości próbował Bartłomiej Buczek, ale uderzenie napastnika było niecelne. Żółto-czarni starali się odpowiadać szybkimi kontratakami, z których nic jednak nie wynikało. W 37 minucie Bartłomiej Buczek sprytnym strzałem z główki dał Resovii prowadzenie. Dwie minuty później drugą żółtą kartkę otrzymał pomocnik Resovii Dariusz Frankiewicz, co znacząco odmieniło losy meczu.

Czerwona kartka wyraźnie podcięła skrzydła gospodarzom i w drugiej połowie to gryfici zaczęli odważniej atakować, przejmując inicjatywę w meczu. Pod bramką Wojciecha Daniela kilka razy było naprawdę gorąco. Ich starania o wyrównanie przyniosły skutek w 76 minucie, gdy Krzysztof Wicki strzałem głową umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Do końcowego gwizdka wynikł już nie uległ zmianie i ostatecznie obie ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów.

Było to dla nas trudne spotkanie, niezbyt dobrze w nie weszliśmy. Rywale zawiesili dzisiaj poprzeczkę dość wysoko. W drugiej połowie bardzo staraliśmy się wyrównać, a potem zdobyć zwycięską bramkę, ale ta sztuka dzisiaj nam się nie udało. Niemniej jednak piłkarzom należą się duże brawa za ambicję i nieustępliwość w grze. Gra po 13-godzinnej podróży w upale 33 stopni na pewno nie była łatwa, ale myślę, że pokazaliśmy dzisiaj charakter - mówił Zbigniew Szymkowicz, trener Gryfa.

Żółto-czarni z pięcioma punktami zajmują ósme miejsce w tabeli. Warto dodać, że gryfici kontynuują wspaniałą passę jeszcze z zeszłego sezonu. Przypomnijmy, że żółto-czarni ostatni mecz przegrali 9 maja na własnym stadionie z ROW-em 1964 Rybnik 0:1.

Resovia - Gryf Wejherowo 1:1 (1:0)
Bramki: Bartłomiej Buczek (37) - Krzysztof Wicki (76)

Resovia: Daniel - Domoń, Kantor, Makowski, Adamski - Pyrdek (72 Straszkewycz), Kaliniec, Twardowski (54 Feret), Frankiewicz, Antonik (81 Geniec) - Buczek (64 Świechowski)
Gryf: Więckowicz - Gulczyński, Brzuzy, Wicki, Liberacki (46 Rogalski), Goerke - Włodyka, Kołc, Sikorski (52 Ryk), Chwastek - Czychowski (86 Ewertowski)
Żółte kartki: Buczek, Domoń, Frankiewicz, Makowski, - Goerke, Gulczyński, Liberacki, Ryk
Czerwona kartka: Dariusz Frankiewicz (39 - za drugą żółtą)
Sędziował: Urban (Warszawa)