"Samochodówka" z Wejherowa poza strefą medalową w Finale Wojewódzkiej Licealiady w koszu 3x3 | ZDJĘCIA

Hala sportowa w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie była gospodarzem Finału Wojewódzkiej Licealiady w koszu 3x3 chłopców. Triumfowała drużyna SMS LO Marcina Gortata w Gdańsku. Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie, czyli popularna "Samochodówka", zajął szóste miejsce.

W Finale Wojewódzkiej Licealiady w koszu 3x3 chłopców rywalizowało sześć ekip: Zespół Szkół Technicznych w Słupsku, I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie, SMS Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata w Gdańsku, Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie i III LO w Gdyni.

Zespoły zostały najpierw podzielone na dwie grupy. Zwycięzcy awansowali do wielkiego finału. Tam zmierzyła się ekipa SMS LO w Gdańsku ze słupskim ZST. Wygrali gdańszczanie 15:9.

W "małym finale" spotkali się III LO z Gdyni oraz kościerskie ILO. Minimalnie lepsi okazali się uczniowie z południowych Kaszub, którzy gdynian pokonali 14:13.

Z kolei w meczu o 5. miejsce CKZiU z Kwidzyna nie miał litości dla wejherowskiej "Samochodówki" wygrywając 10:4.