W pierwszym meczu kontrolnym Gryf Wejherowo przegrał z Arką Gdynia 1:2

TS
Archiwum Gryfa Orlex Wejherowo
Piłkarze Gryfa Orlex Wejherowo mają za sobą pierwszy mecz kontrolny tej zimy. Na Narodowym Stadionie Rugby żółto-czarni zmierzyli się z drużyną Arki Gdynia. Gryfici przegrali 1:2. Gola dla zespołu ze Wzgórza Wolności z rzutu karnego strzelił Przemysław Kostuch.

W barwach Gryfa Orlex w sparingu wystąpiło czterech testowanych zawodników. Mowa o Przemysławie Kazimierczaku, Mateuszu Dąbkowskim, Jakubie Kaszubie i Łukaszu Wiśniewskim

Zabrakło kontuzjowanych Michała Skwiercza, Macieja Szymańskiego, Grzegorza Królla oraz Patryka Szlasa, który otrzymał dzień wolny.

Arka Gdynia 2:1 Gryf Wejherowo
Janusz Surdykowski 42, Przemysław Stolc 80 - Przemysław Kostuch 15 (k)

Arka Gdynia: (I połowa) Maciej Szlaga - Damian Krajanowski (25 Przemysław Stolc), Wallace, Krystian Żołnierewicz (43 Piotr Robakowski), Marcin Radzewicz - Paweł Brzuzy, Radosław Pruchnik, Michał Rzuchowski, Maciej Górski, Paweł Wojowski - Janusz Surdykowski. (II połowa) Maciej Szlaga - Przemysław Stolc, Kamil Haberka, Piotr Robakowski, Radosław Strzelecki - Kamil Patelczyk, Adam Bębenek, Michał Gałecki, Fabian Słowiński, Karol Róg - Filip Patok.

Gryf Orlex: I połowa – Adam Duda – Łukasz Krzemiński, Przemysław Kostuch, Adrian Kochanek, Maciej Stefanowicz – Piotr Kołc, Tomasz Kotwica, Marcin Warcholak, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Dąbkowski – Jakub Kaszuba

II połowa – Wiesław Ferra – Błażej Miszka, Przemysław Kostuch (65’Adian Kochanek), Szymon Zając, Jakub Rybicki – Piotr Kołc (65’Maciej Stefanowicz), Maksymilian Kenner, Michał Więcek, Maciej Bank, Przemysław Kazimierczak – Rafał Siemaszko