Wejherowscy sternicy bezkonkurencyjni podczas Regat Zakończenia Sezonu w Wieżycy [zdjęcia]

ts
Zarówno w kategorii senior jak i junior sternicy RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo wywalczyli mistrzowskie tytuły XXVIII Regat Zakończenia Sezonu Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem o Puchar Przechodni Wójta Gminy Wejherowo.

Na Jeziorze Ostrzyckim przy przystani wodnej ośrodka wczasowego „Wieżyca” odbyły się XXVIII Regaty Zakończenia Sezonu Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem o Puchar Przechodni Wójta Gminy Wejherowo. Sternicy, którzy przyjechali do Wieżycy z różnych regionów kraju walczyli również o tytuły Mistrza Polski jachtów klasy F5-10 w kategoriach wiekowych senior i junior. Zawodnicy wejherowskiego RJK PZPOW „Bliza - BalexMetal” całkowicie zdominowali te regaty zdobywając cztery z sześciu medali.

Puchar Przechodni Wójta Gminy Wejherowo edycji 2017-2019 po raz trzeci z rzędu zdobył Julian Damaszk z RJK PZPOW „Bliza – Balex Metal Wejherowo, który również został Mistrzem Polski seniorów w klasie F5 -10. Natomiast brązowy medal w tej kategorii przypadł Damianowi Damaszk, który jest także zawodnikiem wejherowskiego klubu. W rywalizacji juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Konkol , a wicemistrzem Polski został Błażej Dąbrowski. Obaj zawodnicy trenują w RJK PZPOW „Bliza – BalexMetal w Wejherowie, pod okiem Marka Gorlikowskiego. Regaty Zakończenia Sezonu są także okazją do końcowego podsumowania rywalizacji zespołowej klubów i indywidualnej zawodników w mijającym roku. W punktacji drużynowej Pucharu Polski miano najlepszego zespołu w roku 2017 , zdobył radiojachtklub RJK PZPOW „Bliza-Balex Metal” Wejherowo , który po raz XXI z rzędu wywalczył ten tytuł. Jeśli chodzi o rywalizację juniorów to Kacper Konkol z wejherowskiego klubu okazał się najlepszy i w nagrodę mógł odebrać Puchar Polski w kategorii juniora, natomiast w seniorach ten tytuł przypadł – Mieczysławowi Mullerowi, również z „Blizy”.

Wyniki Mistrzostw Polski F5 - 10