Wikęd GOSRiT Luzino awansował do finału wojewódzkiego Pucharu Polski!

Archiwum WIkęd Luzino
Wikęd GOSRiT Luzino awansował do finału wojewódzkiego Pucharu Polski! W półfinałowym meczu IV-ligowiec pokonał Cartusię Kartuzy z III ligi aż 3:0.

W środę 28 maja na stadionie GOSRiT Luzino, odbył się historyczny mecz Pucharu Polski, w którym Wikęd GOSRiT Luzino podejmował 8 zespół III ligi Bałtycki Cartusię Kartuzy. Stawką meczu był awans do finału wojewódzkiego Pucharu Polski oraz możliwość od następnego sezonu rywalizacji w rozgrywkach na poziomie ogólnopolskim. Jak dotąd żaden zespół w historii luzińskiej piłki nożnej nie doszedł tak daleko w wojewódzkim Pucharze Polski.

Całe spotkanie przebiegało przy zdecydowanej przewadze luzińskich piłkarzy, którzy zwyciężyli III ligowca 3:0. Bramki dla podopiecznych trenera Piotra Muncha zdobyli: w 33 min. Krzysztof Wicki, który wykorzystał rzut karny po faulu na Mieniku, na 2:0 strzałem głową w 50 minucie podwyższył Bartłomiej Białobrodzki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Krystiana Opłatkowskiego. Trzeciego gola w 59 minucie zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Maksymilian Kenner, który przy swoim pierwszym kontakcie z piłką w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości.

Przeciwnikiem Wikędu GOSRiT Luzino w wielkim finale będzie V ligowa Brda Przechlewo, która w drugim półfinale okazała się lepsza od IV ligowej drużyny Żuławy Nowy Dwór Gdański.