Przed własną publicznością Gryf Wejherowo zmierzy się z Ruchem Zdzieszowice.

Tomasz Smuga
12 października przed własną publicznością Gryf Wejherowo zmierzy się z Ruchem Zdzieszowice. Po dobrej serii pięciu spotkań z rzędu bez porażki, piłkarze wejherowskiego Gryfa Orlex "wpadli" w czarną serię i od trzech kolejek nie potrafią wywalczyć nawet punktu. Będą ją chcieli przerwać w sobotę w meczu z Ruchem.

Po porażkach z Rakowem Częstochowa (1:3), Calisią Kalisz (1:2) i Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski (0:1) okazję do rehabilitacji piłkarze Gryfa Wejherowo będą mieli w sobotę 12 października w meczu z Ruchem Zdzieszowice. O godz. 16 na Wzgórzu Wolności podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego o ligowe punkty powalczą z Ruchem Zdzieszowice.
Z obozu wejherowskiego klubu dochodzą sygnały, że trener Niciński będzie miał do dyspozycji prawie wszystkich graczy.

- Pod znakiem zapytania stoi występ Macieja Osłowskiego, który dochodzi do pełnej formy po kontuzji. Pozostali zawodnicy nie cierpią na żadne urazy ani nie przekroczyli limitu żółtych kartek - mówi Wiesław Renusz, dyrektor ds. sportowych Gryfa Orlex.

10 w tabeli Ruch Zdzieszowice do Wejherowa przyjedzie jako zespół, który od czterech kolejek nie doznał smaku porażki. W minionej kolejce ograł 1:0 Calisię Kalisz.

Z drużyną Ruchu piłkarze Gryfa mają nie najlepsze wspomnienia. Żółto-czarni w ubiegłym sezonie na własnym stadionie zremisowali z zespołem z Górnego Śląska 2:2, choć po pierwszej połowie prowadzili już 2:0. W wyjazdowym starciu było jeszcze gorzej. Żółto-czarni przegrali 0:1.

- W dniu meczu bilety można kupować na stadionie od godz. 12 - wyjaśnia Łukasz Nowaczyk, rzecznik Gryfa.