Maciej Cichoń wicemistrzem Polski w Mistrzostwach Funkcjonariuszy Straży Miejskich i Gminnych

SM Wejherowo, ts
sm.wejherowo.pl
Maciej Cichoń wicemistrzem Polski w Mistrzostwach Funkcjonariuszy Straży Miejskich i Gminnych. Insp. Cichoń na co dzień pełni służbę w wejherowskiej Straży Miejskiej.

W niedzielę 10 maja, w Swarzędzu razem z biegiem na 10 km „Szpot Swarzędz” odbyły się I w historii branżowe Mistrzostwa Funkcjonariuszy Straży Miejskich i Gminnych w biegach ulicznych na dystansie 10 km. W zawodach zorganizowanych przez swarzędzką Straż Miejską pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz oraz Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP udział wzięło 4300 biegaczy w tym 24 zawodników i zawodniczek ze straży miejskich i gminnych z Trzebielina, Wejherowa, Krakowa, Lubina, Bełchatowa, Wrocławia, Kościana, Nowej Soli, Bydgoszczy, Kalisza oraz Środy Wielkopolskiej.

Zwycięzcą w kategorii mężczyzn z czasem 34:47 został Dariusz Guzowski z Trzebielina. Drugie miejsce zajął Maciej Cichoń z Wejherowa (38:12) a trzecie Mariusz Janik z Krakowa (39:53). W kategorii kobiet zwyciężyła krakowska strażniczka Anna Jawień z czasem 42:31. Drugie miejsce zajęła Marzena Cichońska-Bazak z Bydgoszczy ( 50:03), na najniższym stopniu podium stanęła Anna Mosorzewska z Nowej Soli z czasem 50:30.

Wszyscy otrzymali puchary, dyplomy i drobne upominki, zaś zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn szablę wraz z okolicznościowymi certyfikatami z rąk Prefekta Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP Artura Hołubiczko.