Dwie bramki samobójcze i czerwona kartka. Gryf Wejherowo przegrał w Tarnobrzegu

ab
Nie wiedzie się zawodnikom Gryfa w rundzie wiosennej. Po dwóch porażkach i remisie, żołto-czarni po raz kolejny musieli przełknąć gorycz porażki. Tym razem pogromcą gryfitów okazała się Siarka Tarnobrzeg.

Od początku spotkania piłkarze Siarki byli przeważającą stroną. Gospodarze prowadzenie mogli objąć już w 5 minucie. Po podaniu Marcina Wodeckiego przed znakomitą szansą znalazł się Jakub Głaz, ale ostatecznie skończyło się na rzucie rożnym.

Gryfici pierwszy strzał na bramkę Hieronima Zocha oddali w 14 minucie. Z rzutu wolnego niezłym uderzeniem popisał się Koziara, ale jeszcze lepiej obronił bramkarz Siarki. Siedem minut później na prowadzenie wyszli gospodarze. Piłkę w pole karne gości dośrodkował Mateusz Janeczko, a tam niefortunną interwencją wpakował futbolówkę do własnej bramki Łukasz Pietroń. Minęły zaledwie dwie minuty, a na tablicy świetlnej było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Maksymilian Sitek.

Goście próbowali błyskawicznie odrobić straty. Swoich szans kolejno próbowali: Czychowski, Pietroń i Kołc, ale bezskutecznie. Gospodarze kolejną groźną sytuację podbramkową staworzyli sobie w 35 minucie. Do wbiegającego w pole karne Sitka precyzyjnie podał Grzegorz Płatek, ale bardzo dobrze interweniował Wiesław Ferra. Kilkadziesiąt sekund później przed kolejną stuprocentową okazją znalazł się tym razem Janeczko, który jednak fatalnie spudłował w sytuacji “sam na “sam” z bramkarze Gryfa.

W drugiej części obraz meczu nie uległ zmianie. Gospodarze mimo bezpiecznego prowadzenia stwarzali sobie kolejne sytuacje podbramkowe. W 58 minucie padła druga bramka samobójcza w spotkaniu. Tym razem piłkę do własnej bramki skierował Grzegorz Gulczyński. Osiem minut później nieodpowiedzialnie zachował się Macierzyński, który za obrazę sędziego zobaczył czerwoną kartkę. Ostatecznie wynik meczu nie uległ już zmianie i to gospodarze cieszyli się z trzech punktów.

Siarka Tarnobrzeg - Gryf Wejherowo 3:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Pietroń (21-sam.), Maksymilian Sitek (23), Grzegorz Gulczyński (58-sam.)
Siarka: Zoch - Głaz, Kubowicz, Wełnicki, Drobot - Wodecki (85 Woźniak), Duda, Radulj (74 Ropski), Płatek, Sitek (78 Galara) - Janeczko (89 Wełniak)
Gryf: Ferra - Brzuzy, Kołc, Gulczyński, Goerke - Ryk (63 Machol), Pietroń (71 Sikorski), Koziara, Kątny (38 Macierzyński) - Rogalski, Czychowski (39 Chwastek)

Pozostałe wyniki 25 kolejki:
Olimpia Grudziądz - Górnik Łęczna 6:1, Skra Częstochowa - Znicz Pruszków 2:4, Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 1:0, Pogoń Siedlce - ROW 1964 Rybnik 2:2, Błękitni Stargard - Resovia 1:1, Widzew Łódź - Elana Toruń 1:1, Ruch Chorzów - Rozwój Katowice 1:1, GKS Bełchatów - Olimpia Elbląg 1:1

Trener Łotyszy po przegranej z Polską: Gdy nie wykorzystujesz swoich szans w meczu z rywalem, który ma tak dużo jakości jak Polska, to zostajesz ukarany