Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wejherowo nie podniesie podatków w 2024 roku. - Staramy się pomóc i ulżyć wejherowianom-mówi Krzysztof Hildebrand, prezydent Wejherowa

Robert Gębuś
Robert Gębuś
Wejherowo pozostawi w przyszłym roku podatki lokalne na niezmienionym poziomie. To decyzja prezydenta, który podjął taka decyzję po konsultacji z radnymi Klubu Wolę Wejherowo i Klubu Radnych Niezależnych. - Staramy się pomóc i ulżyć wejherowianom w trudnym czasie - mówi Krzysztof Hildebrandt.

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podjął decyzję, o "zamrożeniu" podatków lokalnych od nieruchomości i środków transportu oraz opłaty od posiadania psów na rok 2024. Wejherowianie oszczędzą w ten sposób ok. 3 mln zł.

- Czasy są trudne, wysokie ceny i koszty życia utrzymują się od dłuższego czasu. Wielu mieszkańców boleśnie to odczuwa, brakuje wystarczających środków finansowych na życie. Na miarę posiadanych przez nasze miasto możliwości prawnych i finansowych, staramy się pomóc i ulżyć wejherowianom, dlatego podjąłem decyzję, aby nie podnosić na przyszły rok tych podatków i opłat, które zależą od nas, czyli od nieruchomości, środków transportu i posiadania psów

- mówi Krzysztof Hildebrand, prezydent Wejherowa.

- Zgodnie z przepisami mogliśmy podnieść podatki o 15 proc. na rok 2024, ale nie zrobimy tego. W portfelach mieszkańców zostanie ok. 3 mln zł, które z pewnością zasilą budżety domowe.

COMPONENT {"params":{"id":"25721503"},"component":"single_article"}

Prezydent podjął decyzję po konsultacji z radnymi stanowiącymi większość w Radzie Miasta z Klubu Wolę Wejherowo i Klubu Radnych Niezależnych. Budżetową lukę, która powstanie po tym, jak podatki pozostaną na tym samym poziomie, miasto chce zrekompensować pozyskaniem dotacji zewnętrznych i oszczędnościami. Klubu Wolę Wejherowo i Klubu Radnych Niezależnych.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto